کاربردپذیری

 • کاربردپذیری و تجربه کاربری: تفاوت ها و شباهت ها

  تفاوت بین کاربردپذیری و تجربه کاربری

  کاربردپذیری درباره "اثربخشی، بهره وری، و رضایت کاربران در رسیدن به هدف تعیین شده می باشد." درحالی که تجربه کاربری درباره "همه جوانب تجربه کاربر در مواجهه با محصول، خدمت، محیط، یا امکانات" می باشد.

 • تئوری رضایت کاربر: چرا کاربرد پذیری اساس یک تجربه لذت بخش است

  UI جذاب تنها میتواند ظاهر محصول را لذت بخش کند، اما لذت عمیق تنها بخاطر کارآیی، قابل اعتماد بودن، و کاربرد پذیر بودن صورت میگیرد.

 • طراحی تجربه کاربری: ساده و قابل استفاده

  محصولات ساده نظیر توییتر یا دوربین فیلمبرداری فلیپ تاثیرات زیادی بر روی بازار گذاشته اند. از آنجایی استفاده از آن محصولات راحت میباشد کاربران زیادی دارند. این محصولات قابل اعتماداند و  بنابراین افراد دیگر آنها را توسعه میدهند. همچنین این محصولات سازگارند و به همین علت میتوان از آنها به شکل های مختلف استفاده کرد.

 • طراحی تجربه کاربری

  پیتر مورویل یکی از پیشگامان مهندسی اطلاعات و تجربه کاربری است. وی برای توضیح جنبه های تجربه کاربری دیاگرام تازه ای تحت عنوان دیاگرام کندو عسل تجربه کاربری user experience honeycomb را طراحی کرد.

 • تفاوت طراح تجربه کاربری با کارشناس تجربه کاربری در چیست؟

  طراح تجربه کاربری، معماری تجربه کاربری، مشاور تجربه کاربری، کارشناس تجربه کاربری و... واژه هایی هستند که احتمالا نام آنها را بعنوان یک شغل شنیده‌اید ولی واقعا فرق آنها در چیست؟

 • آیا در تجربه کاربری می‌توانم همه چیز را بصورت آشکار نمایش دهم؟

  هدف شما برای هر صفحه وب سایت باید خودآشکار بودن آن صفحه وب باشد، و متوسط مخاطب وب‌سایت شما باید بداند که از سایت شما چگونه استفاده کند.

 • تجربه کاربری چیست

  خلاصه: تجربه کاربری تمامی جنبه های تعاملی کاربر با شرکت، خدمات شرکت و محصول را در بر می‌گیرد.

 • طراحی تجربه کاربری: استفاده اهمیت دارد

  تفاوت بین طراحی یک محصول و طراحی تجربه کاربری چیست؟ در کل هر محصولی که برای انسان طراحی میشود یک کاربر دارد، و هربار که محصول استفاده می‌شود، با خود یک تجربه‌ای به کاربر منتقل میکند. برای مثال محصولات ساده ای نظیر میز و صندلی را درنظر بگیرید. برای استفاده از صندلی شما بر روی آن می‌نشینید؛ برای استفاده از میز شما وسایل خود را روی میز قرار می‌دهید . در هر دو مورد، محصول می‌تواند تجربه ناموفق داشته باشد: برای مثال اگر صندلی نتواند وزن فرد را تحمل کند و میز کج باشد.

 • اساس UX خوب در طراحی سایت

  برای اینکه نرم افزار و اپلیکیشن در همه جا حداکثر کارایی را داشته باشد، UX گامی مهم در چرخه توسعه نرم افزار شناخته میشود. با اینکه UX لایه ای پنهان از طراحی محسوب میشود، اما به هیچ عنوان کمتر از آن نیست. این گام همان طور که از نامش پیداست، تجربه کاربری را تعریف میکند. تجربه مشخص میکند که آیا کاربر باز بر میگردد و یا فرار میکند.

 • ده گرایش برتر طراحی وب در سال 2014

  بعنوان یک طراح وب، یا حتی یک پیاده ساز، شما احتمالا هر ماه هزاران وب سایت میبینید. این وب سایت ها چه اثری بر روی ملاک ارزیابی شما از یک طراح خوب دارند؟