موبایل

 • اپلیکیشن تک صفحه ای یا spa چیست

  اپلیکیشن تک صفحه ای چیست

  در گذشته مرورگرها به کارایی امروز نبودند و عملکرد جاوااسکریپت نیز بسیار ضعیف بود، بنابراین تمامی صفحات وب سایت از سرور می آمد. به عبارت دیگر، زمانی که شما روی یک لینک کلیک میکردید، درخواست تازه ای به سرور ارسال میشد و مرورگر صفحه تازه را لود میکرد.

 • وب اپلیکیشن های پیشرو یا Progressive Web Apps یا PWA

  وب اپلیکیشن های پیشرو تجربه کاربرانی می باشد که به وب دسترسی دارند. ویژگی های این وب اپلیکیشن ها به شرح زیر است:

 • آیا وب سایت شما برای موبایل طراحی شده است؟

  گوگل برای وب سایتهایی که متناسب با استانداردهای طراحی برای موبایل نیستند جریمه هایی درنظر گرفته است. برای این منظور الگوریتمی طراحی کرده است تا به کمک آن وب سایت هایی را که برای موبایل طراحی نشده اند در نتایج جستجو موبایل ها جایگاه پایین تری داشته باشند.

 • آشنایی با art direction در طراحی وب سایت واکنش گرا

   

  در طراحی واکنش گرا تغییر دادن تصاویر امری طبیعی است و تصاویر میتوانند براساس فیچرهای صفحه نمایش لود شوند. بعضی وقتها این به معنای crop کردن تصویر نیز میباشد. حتی میتواند به معنای لود کردن تصویری دیگر با مقیاسی متفاوت باشد. تصویر میتواند براساس صفحه نمایش و لی اوتی که کاربر میبیند عوض شود. برای مثال:

 • طراحی وب سایت برای موبایل

  چرا در طراحی سایت اولویت با موبایل است؟

  دلیل آن: طراحی وب سایت با اولویت موبایل نه تنها باعث رشد سریع شما و فصتهای تازه در اینترنت موبایل میشود، بلکه شما را مجبور میکند تا در مسیرهایی که قبلا نمیتوانستید تمرکز کنید و خلاق باشید. البته جزییات زیادی پشت این جمله نهفته است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 • طراحی سایت واکنش گرا

  آزادی عملی که گرافیست ها در طراحی بروشور و کاتالوگ دارند در طراحی صفحات وب ندارد، و درنتیجه باید بر اساس این محدودیت های دنیای وب منعطف باشند و طراحی های خود را انجام دهیم. بنابراین قبل از دست به کار شدن باید "حدود و ثغور" کار را بشناسند.