لی اوت و گرید

 • سیستم گرید در بوت استرپ چگونه کار میکند؟

  با افزایش کاربران موبایل، نمایش صحیح وب سایت در موبایل از اهمیت بالایی برخوردار شده است. این امر باعث شده تا طراحان وب سایت به سراغ “liquid layout” بروند.

 • پنج اشتباهی که در طراحی تجربه کاربری یک وب سایت ممکن است رخ دهد

  تجربه کاربری وب سایت در طول سال ها و گذراندن فراز و نشیب هایی بهبود پیدا کرده است، اما هنوز وب سایت هایی وجود دارند که با دیدن آنها از خودمان می پرسیم "طراح آن با خودش چه فکری میکرده؟!"

 • آشنایی با art direction در طراحی وب سایت واکنش گرا

   

  در طراحی واکنش گرا تغییر دادن تصاویر امری طبیعی است و تصاویر میتوانند براساس فیچرهای صفحه نمایش لود شوند. بعضی وقتها این به معنای crop کردن تصویر نیز میباشد. حتی میتواند به معنای لود کردن تصویری دیگر با مقیاسی متفاوت باشد. تصویر میتواند براساس صفحه نمایش و لی اوتی که کاربر میبیند عوض شود. برای مثال:

 • ده گرایش برتر طراحی وب در سال 2014

  بعنوان یک طراح وب، یا حتی یک پیاده ساز، شما احتمالا هر ماه هزاران وب سایت میبینید. این وب سایت ها چه اثری بر روی ملاک ارزیابی شما از یک طراح خوب دارند؟

 • طراحی وب سایت برای موبایل

  چرا در طراحی سایت اولویت با موبایل است؟

  دلیل آن: طراحی وب سایت با اولویت موبایل نه تنها باعث رشد سریع شما و فصتهای تازه در اینترنت موبایل میشود، بلکه شما را مجبور میکند تا در مسیرهایی که قبلا نمیتوانستید تمرکز کنید و خلاق باشید. البته جزییات زیادی پشت این جمله نهفته است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 • محور z: طراحی سایت برای آینده (طراحی سایت سه بعدی)

  برای سالیان متمادی ما فکر میکردیم که وب سایت فضایی دو بعدی است که صفحات آن بصورت مسطح و کاملا ساده کنار هم قرار میگیرند. اما دستگاه هایی که ما برای آنها طراحی میکنیم شکل و سایزهای مختلفی دارند و ما باید بدنبال شیوه هایی نوین برای طراحی باشیم. با استفاده از لایه ها میتوانیم الگویی تازه برای طراحی ایجاد کنیم و گامی به سوی فردا برداریم.

 • طراحی سایت واکنش گرا

  آزادی عملی که گرافیست ها در طراحی بروشور و کاتالوگ دارند در طراحی صفحات وب ندارد، و درنتیجه باید بر اساس این محدودیت های دنیای وب منعطف باشند و طراحی های خود را انجام دهیم. بنابراین قبل از دست به کار شدن باید "حدود و ثغور" کار را بشناسند.