طراحی تعامل گرا

 • نیازمندی های وب سایت در طراحی رابط کاربری

  نیازمندی های وب سایت لیستی از عملکردها، ظرفیت ها، یا ویژگی های مورد نیاز و نقشه ای برای ایجاد وب سایت است. چندین نوع نیازمندی میتواند در طول پروسه تعریف شود. این نیازمندی ها برای تمرکز و اولویت بندی نقشه در پروژه فراهم میشوند.

 • همین امروز هم برای یادگیری تجربه کاربری (UX) دیر است

  در زمان نه چندان دور، طراحی یک وب سایت زیبا، کاربردی و قابل استفاده هنر یا حتی کیمیاگری محسوب میشد. طراحی وب سایت هنری مرموز بود.

 • رابط کاربری یا UI چیست

  رابط کاربری (UI) شامل تمام چیزهایی که در وب سایت، اپلیکیشن، سیستم عامل، و... طراحی شده می باشد، مانند تصاویر، کیبورد، موس، ظاهر دسکتاپ و یا حتی شیوه ای که کاربر با اپلیکیشن و یا وب سایت تعامل برقرار میکند. به عبارت دیگر رابط کاربری شامل هر آن چیزی است که کاربر در وب سایت، اپلیکیشن، سیستم عامل و... ممکن است با آن تعامل برقرار کند. رشد روز افزون اپلیکیشن های تحت وب و اپلیکیشن های موبایلی باعث شده تا شرکت ها برای بهبود حداکثر تجربه کاربری اولویت خود را بر روی طراحی رابط کاربری قرار دهند.

 • طراحی تجربه کاربری

  پیتر مورویل یکی از پیشگامان مهندسی اطلاعات و تجربه کاربری است. وی برای توضیح جنبه های تجربه کاربری دیاگرام تازه ای تحت عنوان دیاگرام کندو عسل تجربه کاربری user experience honeycomb را طراحی کرد.

 • مفهوم CTA در طراحی سایت یعنی چه؟

  cta معمولا تصویر و یا متنی است که بازدیدکنندگان و مشتریان سایت شما را تشویق به انجام کاری میکند. برای همین به اصطلاح به آن فراخوانی برای یک کار یا call to action میگویند.

 • آیا در تجربه کاربری می‌توانم همه چیز را بصورت آشکار نمایش دهم؟

  هدف شما برای هر صفحه وب سایت باید خودآشکار بودن آن صفحه وب باشد، و متوسط مخاطب وب‌سایت شما باید بداند که از سایت شما چگونه استفاده کند.

 • تجربه کاربری چیست

  خلاصه: تجربه کاربری تمامی جنبه های تعاملی کاربر با شرکت، خدمات شرکت و محصول را در بر می‌گیرد.

 • راز طراحی رابط کاربری موفق (UI)

  ارزیابی رابطه کاربری یا همان طراحی UI تبدیل به یک مهارت مهم شده است. ممکن است در طول کار خود درگیر طرح های تکنولوژی اطلاعات شوید و در طول پروژه، رابطه کاربری را نقد کنید.

 • 10 قانون اصلی در طراحی وب سایت موفق

  با دنبال کردن قوانین زیر میتوانید یک وب سایت فوق العاده خلق کنید.

 • خداحافظ bevel: سال 2013 سال طراحی فلت بود

  تصور کنید یک روز از خواب بیدار شوید و ببینید تمامی میک آپ ها، جواهرات و لباس های شیک شما رفته باشد. تصور کنید شما را با لباس های زیر بیرون رها کرده باشند. امسال برای ما طراحان وب سایت همچین سالی بود.

 • اصول طراحی فلت

  طراحی فلت چیزی است که جامعه طراحی نمیتواند آنرا نادیده بگیرند. بیشتر طراحان یا عاشق طراحی فلت هستند و یا کاملا از آن متنفرند.

  من بین این دو گرایش قرار دارم. طراحی خوب چیزی را خلق میکند که کار کند. اگر پاسخ طراحی فلت باشد، پس فلت طراحی میکنم. اما این سبک شاید پاسخگوی همه پروژه ها نباشد، پس نباید حتما طرح ما فلت باشد.

 • ده گرایش برتر طراحی وب در سال 2014

  بعنوان یک طراح وب، یا حتی یک پیاده ساز، شما احتمالا هر ماه هزاران وب سایت میبینید. این وب سایت ها چه اثری بر روی ملاک ارزیابی شما از یک طراح خوب دارند؟

 • طراحی متریال چیست؟

  معرفی طراحی متریال

  طراحی متریال درواقع یک زبانی بصری است که طراحی کلاسیک را همراه با ابداعات و امکانات تکنولوژیکی وعلمی ترکیب کرده است. نام این ترکیب طراحی ماتریال است. در این مقاله اصول طراحی متریال را توضیح میدهیم. توجه داشته باشید که این مقاله باز دوباره آپدیت خواهد شد..

 • اجتناب از ناکامی در طراحی: طراحی اسکیومورفیسم و طراحی فلت

  اگر شما طراح وب هستید پس احتمالا بحث هایی پیرامون طراحی اسکیومورفیسم و طراحی فلت شنیده اید. بدون هیچ گرایش در طراحی، هر دو پیاده سازی خوبی ها و بدی های خود را دارند. مهمترین نکته ای را که باید در ذهن داشته باشید این است که شیوه خوب یا بد در طراحی وجود ندارد. تنوع در طراحی باعث میشود تا اینکار قدری سخت باشد. این مقاله دیدگاه من نسبت به این موضوع را نشان میدهد و به این موضوع خواهم پرداخت که شما درحالی که یکی از این شیوه ها را برگذیده اید چگونه شکست نخورید.