مقالات طراحی سایت

آموزش موارد مربوط به طراحی و ساخت وب سایت

چرا در طراحی سایت اولویت با موبایل است؟

دلیل آن: طراحی وب سایت با اولویت موبایل نه تنها باعث رشد سریع شما و فصتهای تازه در اینترنت موبایل میشود، بلکه شما را مجبور میکند تا در مسیرهایی که قبلا نمیتوانستید تمرکز کنید و خلاق باشید. البته جزییات زیادی پشت این جمله نهفته است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

سوار مترو شوید، در یک مرکز خرید بایستید، یا بروید کنار یک دبیرستان تا با جدیدترین اختراع بشر آشنا شوید. یک صفحه پلاستیکی روشن در دست آدمها هرجایی که نگاه میکنید وجود دارد. خوشبختانه یک جهش ژنتیکی ناشناخته نیست – دستگاه تلفن همراه دوست ماست. و همه جا وجود دارد.

به زبان دیگر موبایل به شکل دیوانه واری در حال رشد است. درحالی که آمارها میگفتند که موبایل "بزرگترین چیز در آینده خواهد شد" این پیشگویی بشکل بسیار بزرگی به واقعیت تبدیل شد. برای درک این بزرگی نگاهی به آمار بیاندازیم:

  • پیش بینی بر این بود که در سال 2012 گوشی های هوشمند فروش بیشتری را نسبت به لپ تاپ، کامپیوتر و نوت بوک در بازار جهانی داشته باشند. این پیشبینی در یک چهارم آخر سال 2010 محقق شدد – دو سال جلوتر از پیشبینی!
  • این بدان معنی است که افراد بیشتری از موبایل برای دسترسی به وب سایت نسبت به لپ تاپ و کامپیوتر استفاده میکنند. این جابجایی در حال اتفاق افتادن است. استفاده کنندگان از کامپیوترهای شخصی در سال 2010 در حدود 20% سقوط نسبت به سال 2008 در ایالت متحده داشته است. علت چیست؟ از طریق گوشی های هوشمند و تبلت ها است که ما به اینترنت وصل میشویم.
  • در نوامبر 2010 بازدیدکنندگان ایمیل از طریق ایمیل های وب سایت 6% کاهش داشت اما بازدیدکنندگانی که از طریق موبایل به ایمیل دسترسی پیدا میکنند 36% افزایش پیدا کرده است.
  • ترافیک وب سایت موبایل در سال 2010 و پس از سه برابر شدن ترافیک آن بین سال های 2009 و 2010 رشد 600% داشت.
  • و بیشتر هم خواهد شد. در حالی که نیم میلیارد نفر به اینترنت موبایل در سال 2009 دسترسی داشتند، در سال 2010 به یک میلیارد افزایش خواهد شد.
  • بنابراین تصور این موضوع که چگونه این پیشبینی که "تلفن همراه بعنوان دستگاهی برای اتصال به اینترنت پی سی را در سال 2013 خواهد گرفت" خیلی زودتر از زمان پیشبینی محقق شد.

خیلی از مشاغل در تجارت الکترونیک، اجتماع، جستجو ها، و فراتر از آنها از طریق موبایل ارتزاق میکنند. از طریق موبایل پول بدست می آید، که باعث میشود مشتریان و سرمایه گذاران به آن توجه کنند.

  • پی بال 10 میلیون دلار روزانه پرداخت از طریق موبایل دارد.
  • 2 میلیارد دلار ماحصل فروش شرکت ای بی در سال 2010 بود.
  • جستجوی گوگل در سه ماهه سوم 2010 رشد 130% داشت.
  • از میان کل کاربران پاندورا 50% آنان از طریق موبایل ثبت نام داشته اند.

و برای اینکه متوجه شوید وب سایت یا اپلیکیشن شما تا چه حد مصون است، لازم است که بدانید میانگین کاربرانی که از تلفن های هوشمند استفاده میکنند روزانه 24 وب سایت میبینند و 50% از پر بازدیدترین سایت ها تنها 40% از کل بازدیدهایی است که توسط تلفن همراه صورت میگیرد. این بدان معنا است که احتمال اینکه سایت شما توسط موبایل دیده شود زیاد است.

حقیقتا شما نیاز به دانستن این همه آمار نداشتید که بدانید استفاده از موبایل بسیار زیاد شده است. فقط کافی است به اطراف نگاه کنید و ببینید که چه مقدار آدمها به صفحه نمایش کوچک موبایلشان خیره شده اند. موبایل خیلی وقت است که اطراف ما است.

لوک روبلفسکی کتاب اولویت با موبایل است

نوشتن دیدگاه