معماری اطلاعات

 • نیازمندی های وب سایت در طراحی رابط کاربری

  نیازمندی های وب سایت لیستی از عملکردها، ظرفیت ها، یا ویژگی های مورد نیاز و نقشه ای برای ایجاد وب سایت است. چندین نوع نیازمندی میتواند در طول پروسه تعریف شود. این نیازمندی ها برای تمرکز و اولویت بندی نقشه در پروژه فراهم میشوند.

 • اصول مهندسی اطلاعات

  مهندسی اطلاعات بر روی سازماندهی، شکل دادن و برچسب گزاری محتوا به شیوه ای موثر و پایدار تمرکز دارد. هدف از مهندسی اطلاعات کمک به کاربران برای پیدا کردن اطلاعات و انجام کاری که از آنها انتظار میرود میباشد. بنابراین برای رسیدن به این هدف، نیاز است تا بدانید چگونه هر بخش از اطلاعات به یکدیگر مرتبط هستند.

 • اصول استراتژی محتوا (content strategy basics)

  استراتژی محتوا بر روی طراحی، ایجاد، ارسال و سیاست گذاری محتوا (content governance) تمرکز دارد. محتوا تنها شامل کلمات نمیباشد بلکه تصاویر و مولتی مدیایی که در وب سایت مورد استفاده قرار میگیرد نیز محتوا محسوب میشوند. داشتن محتوایی مفید و قابل استفاده با ساختار مناسبی که بتوان آنرا به راحتی پیدا کرد برای بهبود تجربه کاربری وب سایت امری حیاتی محسوب میشود.

 • تجربه کاربری چیست

  خلاصه: تجربه کاربری تمامی جنبه های تعاملی کاربر با شرکت، خدمات شرکت و محصول را در بر می‌گیرد.

 • چگونه کدهای وب سایت را بهینه کنیم تا وب سایت ما در نتایج جستجو در رتبه بالایی قرار بگیرد

  برای داشتن استراتژی بهینه سازی موتورهای جستجو، توجه داشته باشید که موتورهای جستجو به محتوا و ساختار HTML توجه دارند. تاکید موتورهای جستجو بر روی محتوای مهم، عنوان صفحه، متن با غلظت بالای کلمات کلیدی، meta description، و مهندسی اطلاعات است. وب سایتی که کیفیت محتوا و کدهایش غالب شود رتبه بالایی در موتورهای جستجوی اصلی بدست می آورد. تاکتیک های زیادی برای بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو وجود دارد، اما تاکتیکی را انتخاب کنید که با وب سایت شما هم خوانی دارد. توجه داشته باشید که هیچ وقت قابلیت و عملکرد وب سایت خود را فدای سئو نکنید. در اینجا به برخی از اطلاعات پایه مربوط به بهبود کد از منظر سئو اشاره میکنم.