تحقیق کاربر

 • تست A/B چیست؟

  تست A/B یا split testing اصطلاحی است که برای مقایسه دو نسخه وب سایت به کار می رود تا مشخص شود کدام یک بهتر کار میکند. در این تست شما دو صفحه وب را در دو نسخه و در یک زمان به بازدیدکننده های مشابه نمایش میدهید تا ببینید کدام نسخه "نرخ تبدیل" بیشتری خواهد داشت.

 • نرخ تبدیل یا conversion rate چیست؟

  نرخ تبدیل چیست؟

  منظور از نرخ تبدیل یعنی این که چه درصدی از مجموع بازدیدکنندگان سایت شما کاری که شما میخواستید را انجام داده اند. نرخ تبدیل بالا نشان از موفقیت بازاریابی و طراحی یک وب سایت دارد. به عبارت دیگر، مردم آن چیزی که شما ارائه میدهید را میخواهند و آن را به راحتی بدست می آورند.

 • نیازمندی های وب سایت در طراحی رابط کاربری

  نیازمندی های وب سایت لیستی از عملکردها، ظرفیت ها، یا ویژگی های مورد نیاز و نقشه ای برای ایجاد وب سایت است. چندین نوع نیازمندی میتواند در طول پروسه تعریف شود. این نیازمندی ها برای تمرکز و اولویت بندی نقشه در پروژه فراهم میشوند.

 • همه گیر شدن نوآوری: مراحل پذیرش تکنولوژی تازه توسط مشتریان

  همانطور که میدانید همه انسان ها بلافاصله از تکنولوژی های جدید استفاده نمیکنند، خواه این تکنولوژی تازه مزایای زیادی داشته باشد. آن چیز که مشخص است این است که انسان ها در مواجهه با یک تکنولوژی تازه رفتارهای مختلفی از خود بروز میدهند. براساس این رفتار ها اورت راجرز مشتریان را به پنج گروه تقسیم کرده است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 • تجربه کاربری: شناخت کاربران اهمیت دارد

  شناخت کاربران در طراحی تجربه کاربری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در طراحی تجربه کاربری هنگامی که صحبت از سادگی میشود میتوان کاربران را در مواجهه با یک محصول یا خدمت به سه گروه تقسیم کرد.

 • تجربه مشتری چیست؟

  عبارت تجربه مشتری برای توصیف ارتباط بین مشتری و یک کسب و کار استفاده میشود.

 • رفتار مصرف کننده یا Consumer Behavior به چه معنا است؟

  تجربه کاربری را میتوان هسته اصلی یک برند در نظر گرفت. به عبارت دیگر تجربه کاربری تمامی احساسات و تجربیاتی است که مصرف کننده از خرید یک محصول بدست می آورید. با توجه به جملات بالا باید گفت برای اینکه یک محصول یا خدمت تجربه کاربری موفقی داشته باشد شما باید ابتدا رفتار مصرف کننده خود را بشناسید. اما واقعا رفتار مصرف کننده به چه معناست؟

 • طراحی تجربه کاربری: طراحی برای استفاده کاربران

  زمانی که ما صفحه وب سایت را طراحی می‌کنیم، باید بپذیریم که کاربران کل صفحه را نمی‌خوانند و بنابراین باید تمامی سناریوهای ممکن را برای آنها درنظر بگیریم.

 • تجربه کاربری چیست

  خلاصه: تجربه کاربری تمامی جنبه های تعاملی کاربر با شرکت، خدمات شرکت و محصول را در بر می‌گیرد.

 • طراحی تجربه کاربری: استفاده اهمیت دارد

  تفاوت بین طراحی یک محصول و طراحی تجربه کاربری چیست؟ در کل هر محصولی که برای انسان طراحی میشود یک کاربر دارد، و هربار که محصول استفاده می‌شود، با خود یک تجربه‌ای به کاربر منتقل میکند. برای مثال محصولات ساده ای نظیر میز و صندلی را درنظر بگیرید. برای استفاده از صندلی شما بر روی آن می‌نشینید؛ برای استفاده از میز شما وسایل خود را روی میز قرار می‌دهید . در هر دو مورد، محصول می‌تواند تجربه ناموفق داشته باشد: برای مثال اگر صندلی نتواند وزن فرد را تحمل کند و میز کج باشد.

 • اساس UX خوب در طراحی سایت

  برای اینکه نرم افزار و اپلیکیشن در همه جا حداکثر کارایی را داشته باشد، UX گامی مهم در چرخه توسعه نرم افزار شناخته میشود. با اینکه UX لایه ای پنهان از طراحی محسوب میشود، اما به هیچ عنوان کمتر از آن نیست. این گام همان طور که از نامش پیداست، تجربه کاربری را تعریف میکند. تجربه مشخص میکند که آیا کاربر باز بر میگردد و یا فرار میکند.