سرور

 • میزبانی ابری چیست؟

  این روزها اصطلاح فضای ابری، هاست ابری و یا میزبانی ابری تبدیل به کلمه ای کاملا رایج در شرکتهای بزرگ شده است و همه ما کم و بیش این اصطلاح را شنیده ایم، ولی به راستی میزبانی ابری به چه معنا هست؟

 • ساخت دیتابیس برای جوملا

  همواره انتخاب بهترین گزینه برای ساخت دیتابیس جوملا یک مساله مهم برای کسانی است که نمیدانند چه اطلاعاتی قرار است در سایتی که طراحی کرده اند وارد خواهد شد.

 • وب سوکت چیست؟

  وب سوکت HTML5 اولین آپگریت اصلی در تاریخ ارتباطات وبی میباشد. بیش از وب سوکت، تمامی ارتباطات بین کاربران و سرور ها تنها برعهده HTTP بود. امروزه داده های داینامیک میتواند آزادانه بین اتصالات وب سوکتی که همواره ثابت، دوتایی و سریع هستند جریان داشته باشند.

 • Not found errors (404) چیست؟

  Not found errors )404) چیست؟

  گوگل با دنبال کردن لینک ها از یک صفحه به صفحه دیگر محتوای وب سایت را کشف میکند. عموما، عبارت خطای Not found (عموما با عبارت 404 HTTP) زمانی بر میگردد که Googlebot سعی میکند صفحه ای را که وجود ندارد ببیند – یا آن صفحه را شما پاک کرده اید یا بدون ری دایرکت کردن URL قدیمی به صفحه جدید آنرا تغییر نام داده اید، یا نوشته ای در لینک شما وجود دارد.

 • .htaccess چیست؟

  .htaccess یک فایل configuration برای استفاده وب سرورهایی هستند که از نرم افزارApache Web Server استفاده میکنند. زمانی که یک فایل .htaccess در فولدری که "از طریق Apache Web Server" لود میشود قرار داشته باشد، فایل .htaccess توسط Apache Web Server شناسایی و اجرا میشود.

 • DNS چیست؟

  Domin Name System و یا بطور مختصر DNS یک سرویس اینترنتی است که نام های دامین را به آدرس IP ترجمه میکند. از آنجایی که نام دامین بصورت الفبایی میباشد، راحت تر در یاد میماند. اما اینترنت وابسته به آدرس IP است. هر زمانی که از نام دامنه استفاده میکنید، سرویس DNS باید نام دامنه را به آدرس IP متناظر آن ترجمه کند. برای مثال، www.example.com به 198.105.232.4 ترجمه میشود.

 • پروتکل HTTP چیست؟

  پروتکل HTTP چیست؟

  پروتکل انتقال اطلاعات HyperText Transfer Protocol یا به اختصار HTTP پروتکل اصلی مورد استفاده توسط شبکه جهانی وب است. HTTP چگونگی شکل گیری و انتقال پیام و نوع عملیاتی که سرور ها و مرورگرها باید در پاسخ به دستورات مختلف انجام دهند را تعریف میکند. برای مثال زمانی که آدرس یک URL را در مرورگر خود وارد میکنید، یک دستور HTTP به سرور آن URL میفرستید تا صفحه وب مورد نظر واکشی و مخابره شود.