مقالات طراحی سایت

آموزش موارد مربوط به طراحی و ساخت وب سایت

مهندسی اطلاعات بر روی سازماندهی، شکل دادن و برچسب گزاری محتوا به شیوه ای موثر و پایدار تمرکز دارد. هدف از مهندسی اطلاعات کمک به کاربران برای پیدا کردن اطلاعات و انجام کاری که از آنها انتظار میرود میباشد. بنابراین برای رسیدن به این هدف، نیاز است تا بدانید چگونه هر بخش از اطلاعات به یکدیگر مرتبط هستند.

چرا داشتن مهندسی اطلاعات کارآمد مهم است

با توجه به نوشته های پیتر مرویل، هدف از مهندسی اطلاعات این است که به کاربران کمک کند تا بفهمند کجا هستند، چه چیزی پیدا کرده اند، چه چیزهایی دور و برشان است و انتظار چه چیزی را باید داشته باشند. درنتیجه، مهندسی اطلاعات از طریق انتخاب واژگان، طراحی رابط کاربری و طراحی تعاملی که از طریق وایرفریم و پروتوتایپ صورت میگیرد کمک به تشریح استراتژی محتوا میکند.

لازم است از چه چیزهایی مطلع باشید؟

برای داشتن مهندسی اطلاعات موفق لازم است تا درک متنوعی از استانداردهای مختلف در مورد ایجاد، ذخیره سازی، بدست آوردن و ارایه اطلاعات داشته باشید. لو روسنفلد و پیتر مورویل در کتاب خود با نام "مهندسی اطلاعات برای وب" اینطور مطرح کردند که اجزای اصلی مهندسی اطلاعات شامل موارد زیر میباشد:

  • طرح ها و ساختار سازمان: چگونگی طبقه بندی و ساختارسازی اطلاعات
  • نام گذاری سیستم ها: نحوه نمایش اطلاعات
  • سیستم ناوبری: چگونگی ناوبری اطلاعات توسط کاربران
  • سیستم جستجو: چگونه کاربران به دنبال اطلاعات میگردند

مطالعه بیشتر: طراحی تجربه کاربری

مهندسی اطلاعاتبرای ایجاد چنین سیستم اطلاعاتی لازم است شما ذات به هم پیوسته کاربران، محتوا، و متن را بشناسید. روسنفلد و مورویل به آن "اکولوژی اطلاعات" میگویند و آنرا به شکل نمودار ون نمایش دادند. هر دایره به یکی از موارد زیر اشاره دارد:

  • متن: اهداف کسب و کار، سرمایه، سیاست ها، فرهنگ، تکنولوژی، منابع، محدودیت ها
  • محتوا: اهداف محتوا، مستندات و نوع داده، نسخه، ساختار موجود، حکومت و مالکیت
  • کاربران: مخاطبان، وظایف، احتیاجات، رفتار جستجوی اطلاعات، تجربه

خرد شدن شاخه های مهندسی اطلاعات

از آنجایی که حیطه مهندسی اطلاعات پیچیده است، زمانی که با سیستم های اطلاعات بزرگ کار میکنید این پیچیدگی بیشتر میشود. بعضی وقتها کارشناسان جایگاه تخصصی ایجاد کنند. برخی از این جایگاه های تخصصی شامل تمرکز بر روی شکل جستجو، متادیتا، رده بندی و غیره است.

به نقل از: usability.gov

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجو در سایت

افراد آنلاین

ما 257 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم